Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci, Elazığ'da 12 derslikli okul yaptıracak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda "Okullardan Yarınlara" programında konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda "Okullardan Yarınlara" programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, imkanı olan hayırsever vatandaşları yurt genelinde derslik ve okul yapımı için bağışta bulunmaya davet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. İmkanı olan her vatandaşımız dilediği yerde ister derslik, ister okul şeklinde katkı ile bu kampanyaya dahil olabilir. Biz de bu hayır işini desteklere her türlü yardımı gösteriyoruz. Bu yardımların tamamı gelir vergisinden düşürülebiliyor. Okul ve yurtların inşasındaki tüm giderleri KDV'den muaf tuttuk." dedi.

12 DERSLİKLİ LİSE YAPTIRACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısının ardından Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci Elazığ'da okul yaptıracaklarını açıkladı.

Elazığlı işadamı Veysel Demirci, Elazığ'ın Aksaray mahallesinde 12 derslikli İmam Hatip lisesi yaptıracaklarını kaydetti.

Demirci, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle gerçekleştirilen 'Okullardan Yarınlara' Programında Elazığ Aksaray İmam Hatip Lisesi'nin yapımını bağışçı olarak üstlendik. İlimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.


https://www.gunisigigazetesi.net/elazig-guncel/isadami-veysel-demirci-okul-yaptiracak-h76342.html


Yazdır